Adana Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi

Adana Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi Randevu Al

Hastanemiz 1978 yılında hizmete girmiştir. 2003 yılında 3 adet Kadın Doğum Polikliniği, 1 adet Çocuk Polikliniği, 1 adet Ultrasonografi cihazı ile hizmet vermekteyken; 2004 yılında 5 adet Kadın Doğum Polikliniği, 1 adet Çocuk Polikliniği, 5 adet Ultrasonografi(USG) cihazı ile hizmet verip 2005 yılı sonu itibariyle 12 Adet Aktif çalışan Kadın Doğum Polikliniği, 3 adet Çocuk Polikliniği ve 15 adet USG cihazı ile çalışmaya devam etmektedir.

Doğum salonumuz çağdışı olan 5-6 hastanın birbirini görerek doğum yaptığı halinden arındırılıp 7 adet tek kişilik doğum odalarına dönüştürülmüştür. Bu 7 doğum odası ve 4 ameliyat odamızda laringoskop ve entübasyon tüpleri dahil tam teşekküllü yenidoğan canlandırma üniteleri mevcuttur.

Yenidoğan servisindeki eski 4 kuvöz bakım onarımdan geçirilmiş biri açık yatak olmak üzere 11 adet kuvöz ve 2 adet solunum cihazı(ventilatör)ve portable röntgen cihazı pulsoksimetreler damla ayar setleri eskilerin bakım onarımdan geçirilmesine ilave 10adet fototerapi cihazı alınmış yenidoğan yoğun bakım ünitesi kurulmuş ve bölgemizdeki en büyük üniversite hastanesi olan Balcalı Hastanesinden hasta kabul edilmeye başlanmıştır.

Kurum Adı: Adana Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi
Kategori: KDÇH
İl: Adana
İlçe: Seyhan
Telefon: 0 (322) 365-4950
Adres: Meydan Mah. Bakım Yurdu Cad. No:143
Web Sitesi: http://www.adanadcb.gov.tr
Adana Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi Randevu Al
Be Sociable, Share!

Comments are closed.